Google Benim İşletmem

Google Benim İşletmem (My Business) Nedir?

By Nisan 6, 2019 Mayıs 24th, 2020 No Comments

Ücretsiz olan Google Benim Işletmem yerel iş yerleri’nin Google arama motorunda ki işletme profil sayfasıdır.İşletmenin adresi, haritada ki konumu, fotoğrafları, iletişım bilgileri gibi birçok bilgi içerir.

Google Benim İşletmem fiziksel adresi olan işletmelerin Google üzerinden yeni muşteri kazanmaları için oldukça önemli olup web sitesinden önce kayıt olunması ve eksiksiz doldulurması gereken bir hesaptır.

Buradan yeni işletme kaydı açabilirsinz

Google Benim İşletmem

Google İşletme Profiliniz Google Yerel 3’lü pakette görünme şansınızı artırırken firman veya markanız ismi ile arandığı zaman arama motoru sonuçlarında daha ayrıntılı sonuçlar gösterir. Bu bilgileri benim işletmem hesabınıza girmiş oldugunuz verilerden temin eder.

Google Benim İşletmem Örnekler

Google Benim İşletmem Doğrulama Nasıl Yapılır?

Google işletme hesabınızı açtıktan sonra hesabınız tam aktif birşekilde çalışması için hesabınızı doğrulamanız gerekiyor. İşletmenin konumunu doğrulamak için bir kaç alternatiften birini ile doğrulama gerçekleştirebilirsiniz.

  • Posta yolu ile
  • Telefon ile
  • Eposta ile
  • Anında onay ile
  • Toplu onay yöntemi ile

Google Benim İşletmem Doğrulama

Google İşletme Hesabı Neden Gerekli?

Google tarafından sağlanan bu özellik işletmelerin daha fazla müşteri çekmesine yardımcı olur. İşletmenizi direkt ismi ile veya sunduğu hizmet ile yapılan aramalarda müşterilerinizin karşına çıkma fırsatı yakarsınız. Müşteriler Işletmenizin yol tarifi açılış saatleri gibi önemli bilgileri kolayca ulaşabilir. Tek bit tıklama ile sitenize girmeden sizi arayabilirler.

 

Google Benim İşletmem Kaydı

Google Benim İşletmem Ücretli’mi?

Google bu özelliği işletmelere tamamen ücretsiz olarak sunmaktadır. Kendiniz kolaylıkla işletme hesabı açabilir ve yönetebilirsiniz. Bu hizmeti para karşılığında veren telefon satış odaklı birçok firm bulunuyor. Özellike ticaret odası veya marka tescil gibi başvuruların sonuçlanmasından kısa bir süre sonra sizi çeşitli halka açık rehberlerden bulan reklam firmaları sizlere bu yerel seo veya benzer biz isimle Google benim işletmem hesabınızı sizin adına açmak için arayabilirler.

Google Benim İşletmem Kaydı

Google Benim İşletmem Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bazen işletme kapandığında veya başka nedenlerden hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

GBİ’de olan bir  işletme profilini silmek için öncelikle o hesabın yöneticisi olarak atanmış olmanız gerekir.

Silmek istediğiniz hesabın üç noktası olan ikona tıklayın ve sorada sil seçeceğine tıklayın. Bu işlemden sonra hesabınıza tekrar giriş yapmanız gerekebilir. Hesabı silmeden önce en doğru yöntem olduğundan emin olun. Örneğin aynı işletme için farklı konumda iki profil var ise bu iki veya daha fazla hesabı tek bir profil şekilde birleştirmeyi tercih edebilirsiniz.